czy jest myśl ?Podejrzewam, że po przeczytaniu "spaceru z astralem" wielu z was ogarnęło niedowierzanie lub strach przed nieznanym, przyznaję - to zdjęcie jest niesamowite, sam również oglądam je po pare razy dziennie i wciąż mi malo.

Chcę powiedzieć jedno, czy wam się to podoba czy nie, niezależnie od tego czy uznacie to zdjęcie za autentyczne czy też wyda się wam ono podróbą - tak wygąda prawda, a dotyczy ona was wszystkich tak samo jak i mnie, tak działają nasze myśli, coś takiego produkuje każdy z nas, będąc tego nieświadomym, w literaturze fachowej nazywa się "myślokształty".

To wszystko dzieje się na jawie, bez jakichkolwiek specjalnych czy wyuczonych umiejętności, każdy z nas zastanawia się czym jest myśl, czym jest nasza świadomość, jak daleko ona sięga, na czym polega nasza nieśmiertelność. Wiem że załączone do wypowiedzi "spacer z astralem" zdjęcie- będzie pomocne w zrozumieniu tych pojęć, utwierdzi was w przekonaniu energetycznego charakteru nas samych, naszych myśli oraz świata w jakim żyjemy

Mając już za sobą spacer z astralem, utwierdzam się w przekonaniu że czlowiek własną myślą organizuje charakter pola energetycznego jaki go otacza, czyni to w sposób podświadomy poprzez zadanie postawione przed sobą do wykonania. Z sytuacją taką można spotkać się podczas badania terenu za pomocą różdżki. W myśli radiesteta dokonuje ustaleń sposobu komunikacji z podświadomością. Dlaczego podświadomością a nie nadświadomoscią ? Dlatego że reagowanie na zmiany pola energetycznego jest umiejętnością związaną z podstawami funkcjonowania organizmu i nie ma nic wspólnego z świadomością, z tym rodzi się każdy z nas.

Radiesteta nie oddziaływuje na różdżkę, radiesteta oddziaływuje na pole energetyczne wysyłane przez różdżkę, ewentualnie wahadełko, ustala (zmienia) w zależności od potrzeby polaryzację tego pola zgodnie z przyjętą konwencją komunikacji. Potwierdzeniem niech będzie fakt że wchodząc na ten sam ciek u jednego wahadełko będzie kręciło się w lewo a u innego w prawo, podobnie będzie również z obrotami różdżki - to zadana konwencja decyduje o kierunku obrotu.

Różdżki zwykłe, te z kondensatorami i elektroniczne w wytworzonym przez radiestetę polu energetycznym będą działały identycznie, bowiem każda z nich znajdzie się w takich samych warunkach polaryzacji tego pola. Podkreślić należy, że umiejętność zmiany polaryzacji otaczającego nas pola jest umiejętnością każdego z nas i nie wymaga specjalnych umiejętności, wystarczy konsekwencja w utrzymywaniu przyjętych założeń. Trening jest o tyle wskazany aby nabrać przekonania że to działa, aby nauczyć się poprawnie trzymać różdżkę, aby nauczyć się z tym chodzić w terenie.

Przyjęte przeze mnie nazewnictwo polaryzacji pola, nie do końca jest nazewnictwem poprawnym, choć w głównych zarysach jest poprawne, mówiąc o polaryzacji mówimy o uporządkowaniu, zorganizowanym charakterze pola - do tej pory jednak nie wspomniałem nic o tym na czym to uporządkowanie polega.


mobil