energetyczna postać czasu  
       Globalne   ocieplenie  


Z moich wcześniejszych wypowiedzi wiadomo wam, że globalnego ocieplenia upatruje we wzajemnej konfiguracji planet na tle nieba. O ile do tej pory poszukiwałem dobrego programu astronomicznego aby ustalić na jego podstawie lokalizację planet naszego Układu Słonecznego względem Słońca, tym razem postanowiłem szukać przyczyn dla zwięszającej się z roku na rok aktywności Słońca.

- Jowisz jako lustro dla dodatkowej energii z Centrum Galaktyki dla Słońca (2008 rok)

Oczywistym jest że przyczyny zwiększonej aktywności Słońca należy poszukiwać poza naszym układem planetarnym, wewnątrz układu można było jedynie dopatrywać się przyczyn sezonowego wzrostu temperatur i takie przyczyny zostały już wskazane w poprzednich wypowiedziach (przykładem jest obecne ocieplenie od 5 do 12 lutego spowodowane koniunkcją Merkurego i Księżyca).

Dla ustalenia przyczyn zwiększonej aktywności Słońca należało udać się w poszukiwaniu źródeł energii zlokalizowanych daleko poza naszym Układem Słonecznym. Znanym nam wszystkim źródłem olbrzymich ilości energii jest Jądro naszej galaktyki, dobrze widoczne na zdjęciu z wcześniejszej wypowiedzi (poszukiwania napędu galaktycznego). Postanowiłem odszukać na mapie nieba kierunku do Jądra Galaktyki, o ile informacje na jakie natrafiłem (link u dołu) są poprawne centrum naszej galaktyki należy upatrywać w okolicy gwiazdozbioru Strzelca - tam Droga Mleczna świeci najjaśniej.

Należy przypuszczać że Centrum naszej galaktyki wskazuje miejsce oznaczone jako Sagittarius A o koordynatach zbliżonych do (18h 00 ; -30 stopni). Z analiz przeprowadzonych za pomocą programu CELESTIA udało się mi ustalić że planeta nasza znajdowała się na jednej linii ze Słońcen i Jądrem Galaktyki w pierwszych dniach stycznia 2008 roku. W tym czasie Ziemia znajdowała się na orbicie zewnętrznej (na przedłużeniu prostej łączącej Jądro Galaktyki ze Słońcem) co dawało sposobność naszej planecie do przejęcia większych porcji energii pochodzących z centrum galaktyki. W tym czasie Słońce było lustrem przekazującym dodatkowo energię z Jądra Galaktyki.

Jest to właściwy moment aby zastanowić się nad prędkością rozchodzenia się galaktycznego promieniowania, jakie spowodowało pierwszą falę ocieplenia naszego klimatu na początku stycznia 2008 roku. Można powiedzieć że dzielącą nas odległość od Jądra Galaktyki (30 tyś lat świetlnych) fala promieniowania tej energii pokonała w oka mgnieniu, dlatego że jak tylko planeta nasza zeszła z kierunku łączącego te źródła energii nastąpiło u nas ochłodzenie i przez jakiś czas utrzymywał się mróz, powodujący grubą (10-15 cm) pokrywe lodu na jeziorze.

Wracając myślami do globalnego ocieplenia należało szukać ciała niebieskiego jakie mogłoby posłużyć za lustro przekazujące energię z Jądra Galaktyki do naszego Słońca, tak aby mogło przyczynić się do zwiększenia aktywności Słońca w sposób względnie trwały (na kilkanaście lub kilka dziesiątków lat). Odpowiednim do tego celu lustrem mogą być większe planety naszego Układu Słonecznego, takie jak Jowisz i Saturn. Jak sądzicie, co okazało się kiedy zacząłem celować poprzez Słońce w kierunku Jądra Galaktyki - okazało się że pomiędzy tymi żródłami energii znajduje się obecnie potężny Jowisz ze swoimi księżycami.

Zamieszczona powyżej mapka nieba dobrze ilustruje obecną sytuację - na celowniku znajduje się gwiazdozbiór Strzelca (Sagittarius), pomiedzy nim a Słońcem jako lustro znajduje się Jowisz. Sytuacja ta potwierdza postawioną wcześniej tezę na przyczynę zwiększonej aktywności Słońca, ono poprzez lustro (Jowisz) przejmuje zwiększone porcje energii pochodzącej z Jądra Galaktyki. Należy dodać że ustalenia powyższe przeprowadziłem na podstawie amatorskiego programu astronomicznego CELESTIA, a jednocześnie nie są mi znane miejsca największej aktywności z okolicy centrum galaktyki.

Przeprowadzony dowód obala wszystkie dotychczasowe poglądy naszych naukowców co do przyczyn globalnego ocieplenia na Ziemi, nie wspominając już o tym że żaden z nich nie jest w stanie wskazać powodów dla zwiekszonej aktywności Słońca.autor: Zbigniew Gliński
Zabierz głos w dyskusji na forum NDW : Globalne ocieplenie


Data pierwszej publikacji :    Warszawa, dnia 13 maj 2008 roku