Święty   Graal       Święty   Graal    -   monstrancja

cd. dyskusji z forum NDW w temacie "Stożek Czasu"

>... już mam skojarzenia z czym św. Graala łączyć. Biło z niego światło i moc.(Stefan)

W powszechnym przekonaniu panuje opinia że Świętym Graalem jest naczynie: kielich, kocioł lub taca - potrafił on według legend poić, karmić i uzdrawiać ... wszyscy więc byli i są przekonani, że należy napić się jakiegoś cudownego eliksyru młodości ze świętego naczynia , problem jednak w tym że nie udaje się go odnaleźć. Legendy głoszą że Święty Graal jest niewidzialny dla niegodziwych, więc może to jest przyczyną że do tej pory jego nie znaleziono ?

- monstrancja z kościoła Św.Franciszka w Lanciano oraz monstrancja klasyczna

Popatrzmy ponownie na monstrancję z kościoła w którym wydarzył się cud z Lanciano. Oceniając kształt tego artefaktu dojdziemy do wniosku że monstrancja to nic innego jak kombinacja form energetycznych znanych ze starożytności, podstawę można rozpoznać jako znaną nam już STUPĘ ... wewnątrz STUPY znajduje się zaczarowany kielich z przykrywką, ta przykrywka jest bardzo ważna - beż niej nic nie pojawi się wewnątrz, lecz o tym napiszę później.

Obok cudownej monstrancji z Lanciano znajduje się jej klasyczny odpowiednik popularny w kościołach do których uczęszczamy, one różnią się między sobą bo wewnątrz klasycznej monstrancji niczego umieścić nam się nie uda choć formą energetyczną odpowiada pierwszej - czy jest więc to ważne dla ziszczenia się cudu aby monstrancja wewnątrz była pusta ? W moim przekonaniu jest to ważne jedynie dla substancji organicznej, jaką zamierzamy umieścić wewnątrz bowiem wnętrze STUPY jest chronione przed szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem kosmicznym.

Cokolwiek umieścimy wewnątrz tej energetycznej formy (STUPA) nie będzie podlegać przyśpieszonemu starzeniu się, podobnie jak nie uległa rozkładowi znajdująca się w pucharze krew (została zakonserwowana). Aby zrozumieć co dzieje się wewnątrz STUPY , a jej odpowiednikiem jest DŻED - powinniśmy wrócić myślami do zdjęcia Rods z wypowiedzi Naturalny Dżed (link u dołu), jest tam widoczne czarne cylindryczne wnętrze tej energetycznej formy na tle nieba. Czarny kolor oznacza dla mnie, że wnętrze tej formy (STUPY) nie jest oświetlane, inaczej mówiąc materia tam znajdująca się nie podlega napromieniowaniu.

Skoro wnętrze STUPY jedynie chroni przed promieniowaniem, co w takim razie jest sprawcą cudu pojawienia się tych relikwii Jezusa ? Z relacji świadków wiadomo nam że podczas eucharystii w Ciało Chrystusa zamieniła się Hostia, chleb boży - to zdarzenie nie ma nic wspólnego z cudownym pucharem, bo stało się to wówczas kiedy ksiądz wziął Hostię do rąk. Właściwym miejscem dla Hostii jest słoneczny krąg monstrancji, więc może to on jest sprawcą cudu, skoro tak to co w takim razie jest tym cudownym Graalem ? W moim przekonaniu cudownym Graalem jest właśnie Święte Światło pojawiające się w kręgu u szczytu monstrancji, pod krzyżem.

- Graal - Święte Światło z monstrancji

Przy okazji omawiania powszechnej u nas egipskiej formy Dżed pod postacią Dzwonu i Świecznika, wspominałem, że w starożytności w miejscu gdzie pali się ogień świecy na świeczniku - płonął żółtym światłem, unoszący się nad tą energetyczną formą Plazmoid (piorun kulisty). Słoneczny Krąg monstrancji jest niczym innym jak kultowym przedstawieniem tego Świętego Światła ponad klasycznym z wyglądu Świecznikiem (link u dołu - STUPA)

Słoneczny Krąg z monstrancji jest podstawą dla wiary Hinduizmu, występuje on w godle i na fladze Indii - tam nazywany on jest Kołem Dharmy, a według Mahabharaty jest to nic innego jak Koło Czasu. Tym sposobem powróciliśmy do naszego wiodącego tematu Stożek Czasu (Klepsydra Czasu). Zanim przystąpimy do omawiania Czasu, powróćmy do Świętego Światła i tematu Graala.

Według legend Graal miał uzdrawiać, świecić światłem, unosić się w powietrzu, poić oraz karmić. O tym że może poić oraz karmić przekonaliśmy się z cudu w Lanciano, o cudownym pokarmie wspominają również święte księgi przy okazji omawiania cudów Jezusa - on sprawił że z nieba spadły na wioskę rybaków żywe ryby, według Biblii powielił ilość ryb. Jezus potrafił również uzdrawiać oraz przywracać zmarłych do życia, zachodzi więc uzasadnione pytanie : - czy przypadkiem Jezus nie posługiwał sie Świętym Światłem z Monstrancji ? W moim przekonaniu tak właśnie było - Świętym Graalem błędnie nazywane jest naczynie ... Graal jest Świętym Światłem z monstrancji (świecznik).
autor: Zbigniew Gliński


Zabierz głos w dyskusji na forum NDW : Stożek CzasuData pierwszej publikacji :
         Święte Światło - Graal    Warszawa, dnia 28 lipiec 2007 roku