Święty   Graal
       Światło   Graal    w    religiach   świata

(c.d. dyskusji na forum NDW )

>Nie mieszaj Boga o którym mówił Jezus z bogiem Mojzesza!! ... Mojżesz był prorokiem Szatana ... ty ten pokłon oddajesz Szatanowi,,, czego Nie uczynił Jezus...

Dlatego że myślę co robię - nie oddaję pokłonu Szatanowi, nie jestem jednak pewien czy Szatan nie namieszał w głowie Jezusowi

- Duch Święty na witrażu katolickim jako kula światła i gołąb

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego Jezus pozostawił po sobie wiarę z pogańskimi obrzędami składania ofiary życia ludzkiego, picia krwi oraz zjadania ciała człowieka (toż to kanibalizm) . Do dzisiaj jakoś tego problemu nie zauważałem, stało się jednak tak że pewnej nocy odwiedził bliską mi osobę (bardzo pobożną) sen w którym ujrzała ona twarz Jezusa na swoim talerzu. Pozostali biesiadnicy przy stole mieli identyczną potrawę i wszyscy wychwalali pokarm. Wspomniana osoba po przebudzeniu dostała mdłości (widok był bardzo naturalny). Jak uważacie - czy taki sen można uznać za dobry znak od Boga, czy też zamieszany w sprawę był Szatan ?

Bóg jest często mylony z Szatanem w świętych księgach dlatego też często mylą ich ludzie.

>A Ty odróżnisz Boga od Szatana? ... Za Czasów Atlantydy nie bylo religii!!! Religia powstała w tym procesie Ewolucji i nie ma nic wspólnego ze Stworzeniem czegokolwiek przez Boga!!! To bogowie=ludzie stworzyli religie... A walka między religijna to doświadczanie Zła, ktore chcieli poznać bogowie= ludzie!!

Czy za czasów Atlantydy nie było religii tego nie jestem pewien - raczej była, choć do tej pory sądziłem inaczej.

- bóg Aton ze starożytnego Egiptu jako Święte Światło, powszechnie mylone ze Słońcem

Prawdopodobnie Atlanci również zadawali sobie pytanie - skąd to wszystko się wzięło i dlaczego jest tak perfekcyjnie doskonałe. To że mieli opanowany znacznie większy zakres wiedzy od nas, nie wyjasnia w jaki sposób powstało życie i świat materialny bo raczej nie samoistnie. W temacie wiary powstało zamieszanie równocześnie z poplątaniem języków, ludzie pogubili się w tym kto mówi prawdę - w wyniku czego powstały różne odłamy, wywodzą się one jednak ze wspólnego korzenia i ostatecznie mówią o tym samym ... w tym tez kierunku zmierza współczesna nauka - kluczem do zaistnienia życia i materii jest niewidzialne światło.

(...być może już wkrótce pojawi się ktoś z Laską w ręku, a cały świat uzna że jest to zapowiedziane w świętych księgach przybycie wysłańca od Boga.)

>Nie wysłaniec Tylko Sam Bóg!!! ... Oj Mobil jaki ty Jesteś prymitywny!!! Pisze Bóg jest na Ziemi, !!!! Czy Ty nie Rozumiesz,, że ŚWIAT został Dawno Urządzony przez Boga !!! I nie trzeba Go ponownie urżądzać!!!! Tylko Naprawic To co Zostało popsute przez ludzi !!! (Kruk)

Bardzo mi przykro jeśli uraziłem czyjeś uczucia religijne - przepraszam, tym nie mniej powinieneś Kruku popracować nad swoimi emocjami oraz używanymi słowami.

- egipski bóg Amon w postaci ludzkiej boga Ra z laską w ręku oraz tarczą Świętego Światła na głowie (myloną ze Słońcem)

Chrześcianie stanowią zaledwie jedną trzecią populacji, dwa razy więcej ludzi na Ziemi nie wierzy w Jezusa jako syna bożego. O ile nie proponujesz wymordowania hindusów, buddystów i muzułmanów ani religijnych wojen pomiędzy nimi - powinniśmy znaleźć dla tych religii oraz chrześciaństwa to co jest wspólne. Wnioski z naszej dyskusji mogą przyczynić się do ustalenia prawdziwej istoty rzeczy, a na tym powinno zależeć w pierwszej kolejności chrześcianom jako mniejszości.

Jeżeli zmierzasz do oświecenia powinieneś szerzej otworzyć oczy aby nie można było o tobie powiedzieć że patrzysz a nie widzisz, słuchasz a nie słyszysz. Zacietrzewienie religijne i przekonanie o własnej racji nie słuzą dobrym rozwiązaniom o ile mówisz o naprawie tego co zostało zepsute. Nie bez powodu dla wyjaśnienia zagadnień w sposób bardziej naukowy posługuje się wiedzą zaczerpnietą z innych nurtów wiary. Hinduizm i buddyzm dla przykladu są dużo starszymi religiami od chrześciańskiej i nie są tak agresywne w swoim nastawieniu.

Bardzo słusznie zauważyłeś wcześniej że Bóg nie potrzebuje Laski, nie zwróciłeś jednak uwagi że nie pisałem o Bogu lecz o ludziach z laską w ręku (Mojżesz i Jezus). To nie jest tak że coś trwa w kulturze naszej cywilizacji przez dziesięć tysięcy lat bez uzasadnienia. Laska, Berło, Orb w ręku człowieka od zawsze stanowią atrybut władzy równej boskiej. Poczynając od wierzeń egipskich (jak na załączonym zdjęciu) wysłannik Boga Ojca Ra w postaci ludzkiej musi być z laską , poprzez dowolnie wybranych władców w historii cywilizacji aż do naszych czasów (laska marszałkowska) - potężną władzę daje człowiekowi jedynie Laska.

Ludzie bez Laski czy Berła ani kapłani bez monstrancji żadnego cudu nie dokonają i władzy nad światem materialnym nie mają. Nie zastanawiałeś się wcześniej nad tym, że wszystkie nurty religijne idealnie pasują do siebie jeśli odrzucić na bok mało ważne sposoby uosobienia Boga - wszystkie religie świata odwołują się do tego samego symbolu Boga stworzyciela jako do Świętego Światła mylnie rozpoznawanego przez nas jako słoneczny krąg. Wszystkie religie świata mówią o tym że Bóg jest Duchem Świętym niematerialnym, bezcielesnym i wiecznym - reszta to mało ważne dodatki o jakie nie warto toczyć wojen.
autor: Zbigniew Gliński


Zabierz głos w dyskusji na forum NDW : Stożek CzasuData pierwszej publikacji :
         Światło Graal w religiach świata    Warszawa, dnia 8 sierpień 2007 roku