stożek czasu  
       Dżed    

(cd. dyskusji z forum NDW w temacie "Stożek Czasu")

Jeśli chodzi o wymowę mityczną dla bożka 'Światowid', prawdopodobnie jest ona odpowiednikiem symbolu 'Oko Wszystkowidzące Piramidy' oraz egipskiego symbolu 'Oko Ra'.

Dżed (djed) jest odpowiednikiem symbolu Cztery Filary, Czterej Synowie Horus'a oraz Stożek Czasu.

- Dżed jest egipskim odpowiednikiem dla idei Stożka Czasu

Kiedy Cztery Filary ustawimy w jednym rzędzie (jeden za drugim) oraz spojrzymy na nie od góry, widoczny dla nas będzie pierwszy Filar w całości oraz górne stopki trzech pozostałych (schowanych za nim). Dżed jest więc skompresowaną wersją Czterech Filarów.

Często dżed przedstawiany jest jako symbol sprawowania władzy (podobnie jak berło), zasadniczo występuje w powiązaniu z egipskim bogiem Ozyrysem (bóg świata podziemi i odradzającego się życia) a jednocześnie jest odpowiednikiem Drzewa Rodowego rodziny wywodzącej sie od boga Ozyrysa.

Wieża Dżed łączy w sobie kompetencje egipskiego boga Ozyrysa, boga Horusa oraz jego Czterech Synów z symbolem Oko Ra. Dżed oraz Stożek Czasu przedstawiają podstawową zasadę dla świata materialnego, mówiącą o tym że materia podlega indukcji podobnie jak energia.

Dżed to nie tylko symbol z mitologii - dżed jest równocześnie schematem ideowym funkcjonującego urządzenia ze starożytnego Egiptu, jego odpowiedniki (w innej formie) można znaleźć na wszystkich kontynentach naszego globu. Kiedyś dawno temu dżed był użytkowym źródłem prądu elektrycznego. Koncepcję tą wykorzystywali nasi bogowie (Atlanci) dla napędu swoich pojazdów jeżdżących, pływających oraz latających.

Idea ukryta w kolumnie dżed była wykorzystana również przez N. Teslę w jego słynnym eksperymencie z samochodem o napędzie elektrycznym. Z tego co nam wiadomo samochód ten wykazywał nadzwyczajne osiągi przyśpieszenia oraz prędkości. Możliwa do pozyskania z tego urządzenia moc jest niewspółmiernie duża w stosunku do rozmiaru oraz innych znanych nam źródeł zasilania.

Jestem zdania że uruchomienie tego urządzenia dla celów pokazowych np. na Forum Wynalazków nie powinno sprawić zainteresowanym większej trudności.autor : Zbigniew Gliński


Zobacz temat od początku : Stożek Czasu

Data pierwszej publikacji :    Warszawa, dnia 25 marzec 2007 roku