stożek czasu  
       Jak złapać Skyfish   

(cd. dyskusji z forum NDW w temacie "Stożek Czasu")

Jak złapać 'skyfish' - jest podstawowym pytaniem, jakie pojawia się na drodze do rozwiązania zagadki egipskiego Dżed ... 'skyfish' to kolejna z obiegowych nazw dla 'flying rods'.

- spirale zwane Rods, inaczej Skyfish

Pewnych wskazówek odnośnie omawianego zjawiska dostarczyć może film (link u dołu) o Japończyku specjalizującym sie w łapaniu tych 'stworzeń'. Film jest komentowany w języku japońskim, nie przeszkadza to jednak w zapoznaniu sie z jego podejściem do tego zagadnienia. Trzeba przyznać że człowiek ten jest wyjątkowo ostrożny w kontaktach z 'podniebnymi rybkami'.

Do połowu rybek Japończyk używa specjalnie sporządzonej przynęty, jest nią wysuszone 'borito' oraz 'borito' nasączone roztworem żywicy lub gumy. Według jego słów 'skyfish' są jadowite w okresie jesienno-zimowym. Podczas przejścia przez las pokazuje on ekipie ślady na drzewach, świadczące o niebezpiecznej naturze tych 'stworzeń' .

O tym że 'skyfish' są niebezpieczne dla człowieka świadczy również strój japońskiego rybaka. Ubiera się on w gumowe rękawice oraz zakłada na głowę osłonę podobną do pszczelarskich, wykonaną prawdopodobnie z siatki metalowej. Dla badaczy zjawiska 'skyfish', wskazówki powyższe powinny być pomocne w zrozumieniu tego z jakim zgrożeniem należy liczyć się. Według słów tego fachowca skyfish są groźne dla życia człowieka.

Czy waszym zdaniem, tak drastyczne środki ostrożności w kontaktach z tym zjawiskiem są uzasadnione ?autor : Zbigniew Gliński

Link w/g treści :     - skyfish


Data pierwszej publikacji :    Warszawa, dnia 31 marzec 2007 roku