Stworzenie Świata cz.2  
       karawana   z   Tiamat

(fragmenty dyskusji z forum NDW)

Nie dziwią mnie wasze reakcje i wypowiedzi - to nie są proste rzeczy do zrozumienia. Zapewniam was, że dokonałem bardzo wnikliwej analizy dostępnych materiałów i nie mam żadnych wątpliwości że tak właśnie było jak to opisałem. Poszczególne elementy układanki (związane z tematem Stworzenia Świata) idealnie pasują do siebie.

- obraz upamiętniający scenę udzielenia zgody na projekt Stworzenia Świata na Ziemi, po prawej stronie Marduk ze strzałą z ręku (pomysłodawca i realizator biblijnego Stworzenia Świata) - po lewej stronie jego ojciec Enki z łukiem dla Marduk'a

Jak powiada epos Enuma Elisz - taki spiralny wąż (karawana asteroid i komet) w okolicy wodnej planety Tiamat został utworzony, Tiamat została poświęcona dla sprawy Stworzenia Nowego Świata na Ziemi. Nie mam powodu aby w ten zapis nie wierzyć i choć wnioski prowadzą do czegoś co trudno jest nam pojąć to naukowe fakty potwierdzają prawdziwość tej historii: Tiamat zamieniła się w pas asteroid a na Ziemi pojawiły się oceany tam gdzie ich nie było (Atlantyk), w tym też czasie wystąpiło na Ziemi zlodowacenie w rejonie obecnych Chin oraz Indii - tak więc wspomniana 'karawana' z lodowymi kometami dotarła do Ziemi, a czas biblijnego Stworzenia Świata należy kojarzyć z okresem zlodowacenia.

Nasza wiedza na temat życia planet oraz grawitacji nie jest tak rozległa jaką posiadał Marduk, jestem pewien tego że oni dobrze wiedzieli co robią i z pewnością nie służyło to niszczeniu czegoś co jest dobre, nie robili tego dla zabawy. Skoro ich postępowania oraz powodów dla których tak to zostało zrobione nie rozumiemy - należy postarać się jakoś je pojąć, po to dano nam rozum. W moim przekonaniu planetę naszą należało skorygować - zbyt mała grawitacja to również zbyt słabe pole magnetyczne oraz zbyt cienka (rzadka) warstwa atmosfery, czynniki te chronią żywe organizmy przed szkodliwym promieniowaniem z kosmosu (nasze życie byłoby krótsze). Widać z tego, poprawniejszym rozwiązaniem było wykonać taką korektę w tamtym czasie, być może dzięki niej mamy dziś takie kopaliny jak węgiel i ropę - niż narażać rozwiniętą już cywilizację na brak przyszłości albo zagładę z powodu niedoskonałości planety (zwiększona aktywność słoneczna co 11 lat) .

- planeta Ziemia w przekroju, oznaczone zostały domniemane przez naukę struktury wnętrza

Jeśli chodzi o skład struktur wewnętrznych naszego globu - to prawda jest taka że naukowego wyjaśnienia zachodzących we wnętrzu procesów nie ma, żaden z najwybitniejszych naukowców nie wie i nie rozumie tego co tam się dzieje. Nie ma takiej możliwości aby sprawdzić jakąkolwiek teorię, a jest ich wiele. Jedne mówią o trwającym we wnętrzu procesie nuklearnym, podobnym do tego jaki ma miejsce na Słońcu. Inne teorie mówią o czymś zupełnie odwrotnym i zapewniają że jądro Ziemi ma postać stałej skondensowanej materii metalicznej. Jeszcze inne teorie mówią o tym że w jądrze (strefie przejściowej pomiędzy magmą a jądrem) nie ma płynnego metalu, według nich strefę tą wypełnia woda.

Jeśli chodzi o mój pogląd na temat wewnętrznej budowy struktur Ziemi - to skłonny jestem przyłączyć się do tej pierwszej i ostatniej teorii. Uważam że we wnętrzu naszej planety zachodzą podobne zjawiska jak na Słońcu, nie jest to jednak reakcja jądrowa. W zachodzącej tam reakcji bierze udział wodór. Wodór ten może pochodzić również z wody, a z poprzedniej wypowiedzi 'Stworzenie Świata (Tiamat)' wiemy że w transporcie 'urobku' z wodnej planety była woda w postaci lodowych komet. Można więc wnioskować że nasi bogowie dobrze wiedzieli co trzeba zrobić aby rozpalić żar wewnętrznego pieca naszej planety. Przeprowadzonym zabiegiem zwiększyli oni masę Ziemi oraz wzmocnili oddziaływanie jądra na grawitację planety.

Jeśli ktoś zastanawia się po co to wszystko, dlaczego nie wybrali bogowie innego Układu Słonecznego - to powinien zastanowić się również dlaczego nie mieli zrobić togo co było w zasięgu ich wiedzy i możliwości, skąd pewność że w innych układach gwiezdnych sytuacja wygląda lepiej, czy należało dać sobie spokój ? ... gdyby odpuścili sobie, nie byłoby tak pięknej planety jaką jest Ziemia, nas nie byłoby również. Bóg był zadowolony ze swojego dzieła - my również powinniśmy cieszyć się z tego co otrzymaliśmy, Ziemia to wyjątkowa planeta we Wszechświecie.

W następnej części Stworzenie Świata cz.3 (Ziemia) napiszę więcej o tym co wydarzyło sie w tym czasie na Ziemiautor: Zbigniew Gliński
treść eposu Enuma Elisz:
- w języku angielskim http://www.crystalinks.com/babyloniancreation.html


Zobacz przebieg dyskusji na forum NDW : Stworzenie Świata


Data pierwszej publikacji :    Warszawa, dnia 13 luty 2007 roku