przewodnik prąduCzym jest grawitacja ? Czym jest prąd ? Prawdopodobnie powiecie - "... przecież to jest proste ... o tym uczą się dzieci w szkole podstawowej, prąd jest to uporządkowany ruch ele...w ", ... no właśnie ... rzecz w tym, że nie ... nie jest to takie oczywiste i proste.

- jest to zdjęcie efektu wyładowań elektrycznych z cewki Tesli.

Aby zrozumieć właściwie istotę grawitacji i prądu proponuję przeprowadzić nasze rozważania od początku, zastanówmy się czym jest przewodnik, na czym polega prąd. Potrzebnych nam jest parę dodatkowych uzgodnień i wyjaśnień. Powiedzmy tak : przewodnik jest to droga po której będzie przemieszczała się nasza energia, tą drogę możemy układać niemal dowolnie, lecz aby była to droga dla prądu musimy zachować określone zasady i nie wolno ich złamać.

Podobnie droga dla energii jest również elastyczny wąż, lecz tą drogą można przenosić inny rodzaj energii za pomocą płynu (ciecz lub gaz), jest to dobry przykład, później z tego skorzystamy.

Aby ustalić dokąd energia prądu może znikać z naszego obwodu elektrycznego, powinniśmy omówić jego otoczenie i połączenia wewnętrzne, skoncentrujmy się na otoczeniu. Aby to wyjaśnić powiem tak : w otoczeniu przewodnika panuje bałagan energetyczny, lecz jak w każdym bałaganie tak i tu istnieje pewien porządek zwany prawami natury. Bałagan polega na tym że mamy tam doczynienia z mnogością różnorakich oddziaływań energetycznych pochodzących z kosmosu, z promieniowaniem energii o różnych właściwościach pochodzącym od naszego Slonca i innych ukladów gwiezdnych oraz tym wspólnym dla nich wszystkich.

Promieniowanie tej energii pędzi sobie przez przestworza i dociera również do naszej planety i do nas. Kiedy energia ta uderza w planetę oddzialywuje na to skupusko energii (materię) w ten sposób, że reakcją materii jest wytworzenie w jej otoczeniu swoich wlasnych pól energetycznych zaliczanych do grawitacji Ziemi. Promieniowanie kosmiczne przebija się przez tą otoczkę energetyczną Ziemi i dociera również do naszego przewodnika.

Co dzieje się dalej, nasz przewodnik jest również skupiskiem energii (materią), tak więc uderzając w przewodnik promieniowanie kosmiczne powoduje że i on wytrarza wokół siebie kolejne pole zwane aurą. Podobnie jak wiatr uderzając w przeszkodę (słup, drzewo) , promieniowanie kosmiczne również powoduje zawirowanie energetyczne wokół naszego przewodnika, wybija ono z materii elemantarne ładunki energetyczne i wokół przewodnika powstaje mikro pole energetyczne (można nazwać to parowaniem lub utlenianiem materii).

Uderzając w skupiska energii (materię) promieniowanie kosmiczne powoduje że w odpowiedzi materia zaczyna świecić, a my możemy obserwować jej obecność w naszym otoczeniu.

Wrócmy teraz do naszego przewodnika i prądu. Przewodnikiem dla prądu nie musi być wcale metal, może to być zanieczyszczona woda (czysta woda jest najlepszym ze znanych nam izolatorem) lub każdy dowolnie wybrany ksztalt materii. Powstające wokół materii, w wyniku bombardowania przez promieniowanie kosmiczne pole energetyczne jest również przewodnikiem dla naszego prądu, lecz po tej drodze wiele jego przemieszczać się nie może, o ile nie spełnimy dodatkowych niezbędnych ku temu warunków.

Podobnie jak w naszym przewodniku podczas przepływu prądu powstaje wokół niego pole magnetyczne , tak samo pole i prąd indukuje w przewodniku promieniowanie kosmiczne, a ruch przewodnika pod napięciem w tym polu powoduje ich wzajemne oddziaływanie obserwowanej w postaci siły. Lepiej widocznym jest to zjawisko kiedy przewodnik umieścimy w dodatkowym, mocniejszym polu magnetycznym.

Zapytacie pewno - dlaczego więc nie obserwujemy oddziaływań promieniowaia kosmicznego na materię w sposób lepiej widoczny ? ... hmmm ... a dlaczego grawitację Ziemi i Układu Słonecznego nie uważać za widoczny sposób tego oddziaływania, a dlaczego możliwość obserwowania materii w zakresie dla was widzialnym nie uważać za wystarczająco widoczny dowód ?

Jedyna rzecz trudna do zrozumenia to przenikliwość tej energii, tym samym jej nieuchwytność, lecz jej oddzialywanie jest dla was dobrze widoczne. Nasz naukowy problem na Ziemi polega na tym że nazywamy zjawiska, badamy je, opisujemy zależności wzorami lecz nie dochodzimy do ustalenia przyczyny podstawowej powstawania tych zjawisk.

Ciąg dalszy rozważań na temat grawitacji i prądu w dziale "zbiorniki energii", poniżej.


mobil