szklana cywilizacja


autor : Zbigniew Gliński


  WOŁANIE  DO  NIEBA

W roku 1974 z największego na Ziemi radioteleskopu Arecibo (Puerto Rico) w ramach programu SETI (the Search for Extra-Terrestrial Intelligence) został nadany trzy minutowy przekaz w kierunku mgławicy M13, należącej do konstelacji Herculesa. Przemieszczając się z prędkością światła - sygnał ten dotrze do celu za 25 tysięcy lat.

Transmisja skierowana była w przestworza z myślą, że natrafi na jakąś cywilizację, zostanie odczytana przez inteligentne istoty i dostarczy im podstawowe informacje dotyczące życia na Ziemi. Przedsięwzięcie ma spore szanse powodzenia bowiem w tym skupisku Herculesa znajduje się blisko 300 tysięcy gwiazd.

"stacja nadawcza"

- radioteleskop Arecibo o średnicy 305 m, Puerto Rico (foto: Tony Acevedo)

Transmisja przeprowadzona została 16 listopada 1974 roku, składało sie na nią 1679 impulsów kodu binarnego, nadane zostały na częstotliwości 2388 MHz(12,6 cm).
"miejsce odbioru"

- radioteleskop Hampshire na terenie Chilbolton w Anglii (foto: Paul Vigay)

W dwadzieścia siedem lat póżniej, 19 oraz 21 sierpnia 2001 roku, na zamkniętym terenie stacji naukowo badawczej radioteleskopu Hampshire w Angli zostały odkryte dwa piktogramy zbożowe.

Po dokładnej analizie jednego z piktogramów okazało się, że jest on odpowiedzią na transmisję z Arecibo. Piktogram ten można rozpoznać jako tablicę o 73 rzędach po 23 kolumny znaków w każdym - łatwo można policzyć, że powierzchnia tablicy odpowiada 1679 znakom binarnym zrealizowanej wcześniej transmisji - lecz nikomu dłuższy czas nie przyszło do głowy aby te dwie informacje ze sobą skojarzyć. Nikt nie spodziewał się, że odpowiedź na nasze zawołanie do nieba nadejdzie tak szybko.

   O  CZYM  MÓWI  PIKTOGRAM  Z  ANGLII

Niezależnie od wszystkiego badacze czym prędzej przystąpili do odczytywania zakodowanej w piktogramie informacji, niesamowita treść przekazu głośnym echem rozchodziła się po świecie, aż została skojarzona z przekazem sprzed 27 lat. Obie tablice wyglądały niemal identycznie, jednak niesamowicie interesujące okazały sie różnice.

- porównanie wysłanej (rys. z prawej) i odebranej informacji (piktogram z lewej strony zdjęcia)

Na zestawieniu obok przedstawiony jest piktogram z Chilbolton oraz graficzny obraz treści przekazu z 1974 roku z Arecibo. Górna część tablicy to klucz do odczytania informacji, mówi o sposobie zamiany układu dziesiętnego na binarny system dwójkowy. W dalszej części podane były dane o pierwiastkach decydujących o życiu na Ziemi, informacja o dwuzwojnej spirali naszego DNA, lokalizacji Ziemi jako trzeciej planety układu słonecznego, o liczebności, wzroscie i graficzny wygląd osobnika naszej cywilizacji, na samym dole tablicy przedstawiony został graficzny wygląd i wielkość nadajnika z jakiego dokonano transmisji sygnału.

Zobaczmy teraz jakie informacje znalazły się na piktogramie z Anglii. Twórcy tego piktogramu informują nas, że podstawowym składnikiem budowy ich ciała jest krzem o liczbie atomowej 13; kształt podwójnej spirali DNA jest odmienny; średni wzrost populacji określono na 100 cm, a kształt ciała widoczny jest na zdjęciu; liczebność populacji określono na 21 miliardów (liczebność naszej populacji wynosiła w 1974 roku 4,29 miliarda); mieszkają na Jowiszu, Marsie oraz Ziemi; w miejscu gdzie znajdowały się informacje o nadajniku z Arecibo, rozpoznany został kształt piktogramu znalezionego w 2000 roku na sąsiednim polu w Chilbolton.

- piktogram z 2000 roku, Chilbolton (foto: Lucy Pringle)

Należy przyznać, że zbieżność wyglądu sugerowanego nadajnika obcych z piktogramem z 2000 roku jest duża, co jednak on sobą przedstawia ... prawdopodobnie wyjaśnia mechanizm powstawania piktogramów oraz ma wiele wspólnego z obserwowanymi w tym czasie kulami.
Sugestia, że cywilizacja ta zamieszkuje Jowisz odnosi się raczej do znanych nam księżyców Jowisza : Europy, Callisto, Ganymede oraz Io. Jeśli chodzi o Marsa, najnowsze teorie naukowe oraz badania potwierdzają możliwość istnienia na nim prostych form życia.

Planety Ziemia opisywać chyba nie potrzeba, że istnieje na niej życie wszyscy dobrze wiemy ... lecz gdzie jest ta krzemowa cywilizacja, o której wspomina odebrana informacja ?

Cała historia wydaje sie być nierealna ... zastanówmy się czy można ją traktować poważnie ... zobaczmy co przemawia przeciw:
- sygnał nie zdążył dotrzeć do mgławicy M13, dotrze tam za 25 tyś lat;
- odpowiedź otrzymaliśmy w postaci piktogramu, a on może być falsyfikatem;
- nie znamy form życia opartych na krzemie i wydaje się niemożliwym aby takie życie istniało;
- na Ziemi nie ma innej cywilizacji prócz naszej, na Marsie nie ma żadnej.

Kiedy jednak odrzucimy na bok pychę i naukowe zarozumialstwo okaże się, że jesteśmy maluczkimi, zagubionymi istotami we wszechświecie, zdanymi na łaskę sił natury - tak naprawdę to niewiele o niej wiemy. Wykazując więcej pokory - zrozumiemy, że świat jest inny niż nam się to obecnie wydaje.

   PODSUMOWANIE  NIEZWYKŁEJ  INFORMACJI

Aby wykazać sie dobrą wolą i nie odrzucać donesień zbyt pochopnie ... pozbierajmy argumenty przemawiające za prawdziwością tej informacji :
- piktogram powstał na zamkniętym terenie stacji, przez 3 lata nikt z circlemakers'ów nie przyznał się do niego;
- odpowiedziała nam cywilizacja mieszkająca na Ziemi - nie musimy więc czekać na dotarcie sygnału do M13;
- naukowcy od dawna pracują nad zbudowaniem komputera biologicznego (opartego na bazie węgla)
  i zastąpienie nim krzemowego - wynika z tego, że węgiel i krzem mogą być współwymienne;
- do dzisiaj nie wiemy kto z nami bawi się w robienie piktogramów;
- kto powiedział, że licznie obserwowane UFO musi pochodzić z innych galaktyk, dlaczego uparli się oni latać
  właśnie do nas i nic nie załatwiwszy odlatują spowrotem ?

Z dnia na dzień coraz więcej naukowców jest skłonnych uznać możliwość istnienia świata niewidzialnej materii. Choć istnienie niewidzialnego świata wciąż pozostaje niezrozumiałe, badacze tych zjawisk stykają się z nim niemal codziennie. W foto galerii możecie ten świat zobaczyć na moich zdjęciach.
W dziale energetycznych form bytu znajdziecie dużo informacji w temacie wciąż mało rozpoznanych form życia.

   SPOTKANIE  ZE  SZKLANĄ  CYWILIZACJĄ

Następnego dnia po powrocie z jednodniowego wypadu do Wylatowa, podczas przeglądania zdjęć zwróciliśmy uwagę na dziwną, ciemną plamkę o kształcie kulistym, widoczną na dalszym planie ponad horyzontem - zdjęcie nie było pojedyńcze, była to seria ujęć z różnych miejsc obserwacji.

Powodem naszego zatrzymania się w tym miejscu były okazałe legi zbóż z widocznymi, stojącymi kępami w jej środku. Pole to znajdowało się tuż przy drodze z Włocławka do Kruszwicy, około 20-30 km za Włocławkiem. Podczas fotografowania dziwnie położonego zboża, żadnego obiektu na niebie nie było widać, nie słyszeliśmy też żadnych odgłosów, nic nie zwróciło naszej uwagi na wydarzenia przebiegające na drugim końcu tego pola.

- ciemna plamka na niebie (foto: Dawid Gliński)

Była to środa 21 lipca 2004r., jakieś 2,5 godziny przed zachodem słońca ... obserwację prowadziliśmy w kierunku zgodnym z promieniami słońca ... ciemna plamka widoczna jest ponad drzewami odległymi około 400-500 metrów od naszej drogi ... jest to szóste zdjęcie, jakie wykonaliśmy w tym miejscu, razem jest ich dziewięć.

Po dokładnych oględzinach całego zestawu okazało się, że na pierwszym zdjęciu widoczny jest srebrzysty dysk pochylony pod kątem 30 stopni względem horyzontu, skręcający w kierunku drzew nad którymi następnie ukazała się ciemna plamka. Utrwalona sekwencja wydarzenia utwierdzała nas w prawidłowej identyfikacji obiektu, mieliśmy pewność że jest to UFO. Zastanawiającym było - dlaczego obiekt ten widoczny jest na pierwszym i szóstym zdjęciu, a nie jest on widoczny na pozostałych - gdzie do licha on się podział ?

Olśnienie przyszło następnego dnia, podczas analizy zdjęć w zestawieniu ... dreszczyk przeszedł mi po plecach. Na wszystkich zdjęciach utrwalone zostały jakieś dziwne zjawiska w obszarze drogi pomiędzy zabudowaniami na końcu tego pola ... dzieje się tam coś co trudno jest wyjaśnić, coś co zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i dotychczasowej wiedzy nauki.

- srebrzysty obiekt (foto: Dawid Gliński)

Anomalie zaczynają się od pierwszego zdjęcia - w tym samym czasie kiedy widoczny jest na niebie srebrzysty dysk, równocześnie widoczny jest ... przyczajony za drzewem srebrzysty obiekt (w lewej części zdjęcia). Unosi się on nad ziemią na wysokości około 1,5 metra, jego rozmiary szacuję na około 3 metry wysokości oraz 3 metry szerokości. Na czwartym zdjęciu dość wyrażnie widoczne są szczegóły konstrukcyjne tego pojazdu, on wciąż tam jest. Obserwację utrudnia zbieżność jego koloru z kolorem tła, lecz wyraźnie widać że dalszy plan został przysłonięty tym obiektem.

Po prawej stronie od srebrzystego obiektu ... w prawej połowie u podstawy zdjęcia, za wysokimi drzewami widoczny jest płaski metalicznego koloru lej o szerokości 6-7 metrów, a przy prawej krawędzi zdjęcia widoczny jest niewidzialny UFO. Tak to nie pomyłka .. widoczny jest niewidzialny pojazd, niewidzialny bo jest on jakby przezroczysty ... widoczny jest ślad pozostawionych anomalii - tą sytuację uwidacznia zdjęcie zamieszcone poniżej.

- znikające ufo (foto: Dawid Gliński)

Kiedy wpatrzymy się w to zdjęcie - jasnym stanie się dlaczego tą cywilizację można nazwać SZKLANĄ CYWILIZACJĄ.
W centralnej części zdjęcia, tuż ponad gruntem, na tle widocznej kępy drzew o szerokości blisko 30 metrów , w obszarze sięgającym więcej jak połowa wysokości drzewa ... znajduje się pojazd szklanej cywilizacji.
Ich pojazdy i oni sami są dla naszego wzroku niewidoczni, dopiero po wykonaniu zdjęcia można ustalić miejsce ich pobytu ... zdjęcie to dowodzi istnienia na Ziemi takiej przezroczystej cywilizacji.

Jest to cywilizacja jak najbardziej materialna - tyle że ich materia jest dla nas fizycznie nienamacalna, podobnie jak oni przenikają bez problemu przez naszą materię - tak samo i my możemy przejść na wylot przez ich pojazd czy inny obiekt i nawet nie zorientujemy się, że takiego cudu dokonaliśmy. To co można zaobserwować na tym zdjęciu jest energetycznym śladem, powstałym w wyniku fizycznego oddziaływania ich materii z naszą.

Przywołując z pamięci informacje pozyskane z piktogramu znalezionego w 2001 roku w Chilbolton, w Anglii o krzemowej cywilizacji zamieszkującej na Ziemi - oraz patrząc na zdjęcie znikającego UFO, nalezy stwierdzić że zdjęcie to jest koronnym dowodem na prawdziwość przekazu jaki został odebrany od tej cywilizacji.
Co więcej - utrwalona sekwencja zdjęć, obrazujących pojawienie się tego pojazdu w okolicy legów zbożowych dowodzi pochodzenia kręgów zbożowych od tej cywilizacji.

Wniosków jakie nasuwają się jest wiele - bezsprzecznie ten przełomowy moment ujawnienia niewidzialnej cywilizacji, odpowiedzialnej między innymi za powstawanie kręgów zbożowych

                       - MOZNA NAZWAĆ ODKRYCIEM SZKLANEJ CYWILIZACJI -

Jest też pare smutnych wniosków :
- nasz poziom techniki i nauki nie daje możliwości wykrywania i obserwacji tej cywilizacji na bieżąco,
- tymczasem oni mają świetne rozpoznanie tego czym my się zajmujemy,
- nasza nauka nie jest w stanie wytłumaczyć tego fenomenu obecności niewidzialnej cywilizacji na Ziemi,
- fakt zaistnienia takiego zbiegu okoliczności - uchwycenia obiektu na zdjęciach przy okazji fotografowania legów   zboża - świadczyć może o dużej liczebności podobnych kontaktów dla nas niepostrzegalnych.

Na stronach Zagadkowej Grawitacji zebrane zostało w całość wszystko co może być pomocne w ustaleniu miejsca pobytu i zobaczenia SZKLANEJ CYWILIZACJI.Pierwsza publikacja    dnia 25.07.2004
Opracowanie drugie   dnia 15.01.2005

Copyright © 2017 Zbigniew Gliński

w oparciu o doniesienia :
"The Chilbolton 'Arecibo message' Formation" - Paul Vigay       (http://www.cropcircleresearch.com/articles/arecibo.html)
"Self-Decoding Messages" by John Walker                                 (http://www.fourmilab.ch/goldberg/setimsg.html)
miesięcznik "Nieznany Świat" nr. 6/2003 -"Hipoteza Matti Pitkanena" autor Andrzej Brodziak